G5 Masajı İle Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

G5 masajı ile selülit tedavisi, selülit problemi yaşayan kişilerin tercih edebileceği yöntemler arasında yer almaktadır. G5 masajının uygulanması için ritmik hareketlere sahip olan özel bir cihaz kullanılmaktadır. Özellikle yaz aylarına girmeden önce çoğu kadın tarafından şikayet edilen selülit giderilmesinde bu cihaz kullanılmakta ve gergin bir görünüm elde edilmesi amaçlanmaktadır.

Selülit giderilmesinde kullanılan bu yöntem sayesinde aynı zamanda bölgesel zayıflama da mümkün olabilmektedir. Belli bir seans süresi belirlenerek işlemler başlatılmakta ve her seans ortalama 20 dakika sürmektedir. Genellikle kol ve bacak bölgelerinde uygulanan G5 masajı, düzenli uygulandığı takdirde selülitlerin giderilmesine son derece yardımcı olabilmektedir.

G5 Masajının Riski Var Mıdır?

G5 masajının riski, uzman kişiler tarafından yapıldığında bulunmamaktadır. Ancak bu işlem her ne kadar cerrahi bir işlem olmasa da uygulama yapan kişinin mutlaka bu yöntem hakkında detaylı bilgi sahibi olması gerekmektedir. Çünkü G5 masajı uygulanırken ayarlanması gereken sertlik derecesi ve kasların yönüne göre uygulama yapılması oluşabilecek yan etkileri ortadan kaldırmaktadır.

Doğru bir şekilde uygulandığı takdirde oldukça zararsız olan G5 masajı, selülit tedavisinin yanı sıra varislerin giderilmesinde de tercih edilen yöntemler arasında görülmektedir. Varis tedavisi için tercih edecek kişiler, varislerde kanama yaşamamak adına mutlaka güvenilir bir yerde bu işlemi yaptırmalıdır. Bunun yanı sıra cihazın bölge üzerine uyguladığı yoğun baskı sonrası ciltte morarmalar da meydana gelebilmektedir.

G5 Masajından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

G5 masajından sonra nelere dikkat edilmelidir sorusunun yanıtı, uygulanacak işleme göre be bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin selülit tedavisi için izlenen süreç ile varis tedavisi için izlenen süreç birbirinden farklı olabilmektedir.

Selülit tedavisi için G5 masajını tercih eden kişiler ilk seanstan itibaren sonuç almak isteyebilir ancak bu pek mümkün değildir. Gözle görülebilir bir sıkılık alabilmek için haftada 2-3 kere seans uygulanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra düzenli olarak spor yapıldığında da erken sonuç almak bir o kadar mümkün olacaktır. Tedavi hakkında detaylı bilgilere uzman görüşler sayesinde ulaşabilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar yapar.

Open chat
Bir Cihaz Uzmanımızla Görüşün.