Hydrafacial Nedir? Hydrafacial Uygulamasının Yararları Nelerdir?

Hydrafacial, cilt bakımlarında kullanılan ve son dönemlerde hemen hemen her bireyin tercih ettiği bir yöntemdir. Cilt tipine göre uygulanan ve asıl amacı ciltte zaman içinde oluşan ölü deriyi temizlemek olan hydrafacial yöntemi, hidradermabrazyon adı verilen sıvı yardımıyla uygulanmaktadır. Ciltte oluşan ölü deriyi temizlemesinin yanı sıra makyaj kalıntıları ve tıkanmış gözenekleri temizleme işleminde de yararlanılmaktadır.

Çok amaçlı bir cihaz olmasıyla bilinen hydrafacial, cilt bakımlarının son dönemlerde en çok tercih edilen şekli olmuştur. Bu uygulama sayesinde ölü deriden ve diğer kir ve pislikten arınan cilt, daha parlak ve daha canlı bir görünüme kavuşabilmektedir.

Hydrafacial Uygulamasının Yararları Nelerdir?

Hydrafacial uygulamasının yararları, bu işlemi tercih edecek bireylerin başlıca merak ettiği konular arasında yer almakta ve hakkında pek çok soru bulunmaktadır. Cilt bakımı, hemen hemen herkes için vazgeçilmez bir adım olmakla birlikte cilt sağlığı açısından mutlaka düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Bu uygulamalar arasında da son dönemlere damga vuran hydrafacial uygulaması, pek çok yararıyla bilinmektedir. Bu yararlar;

  • Cildin nefes almasını sağlar ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturur.
  • Uygulamadan hemen sonra kişiler günlük rutinlerine dönüş yapabilmektedir.
  • Her yaşa ve her cilt tipine uygunluk gösterir.
  • Bu uygulama sayesinde cilde derinlemesine temizlik ve bakım yapılır ve bu uygulama uzun süre etki gösterir.
  • Yumuşak bir uygulama olması nedeniyle ciltte tahriş oluşmasına neden olmaz, aksine, yumuşaklık kazandırır.
  • Yaklaşık 20-30 dakika içerisinde tüm işlemler tamamlanmış olur.
  • Her mevsim uygulanmaya elverişlidir.

Hydrafacial Uygulamasının Yan Etkisi Var Mıdır?

Hydrafacial uygulaması hakkında hydrafacial uygulamasının yan etkileri konusu da sık sık incelenmekte ve merak edilmektedir. Hydrafacial uygulaması, son dönemlerde tercih edilen bir cilt bakım yöntemidir. Bu yöntemin, uygun koşullarda ve alanında uzman kişiler tarafından yapılmasıyla herhangi bir yan etki göstermesi mümkün değildir.

Diğer lazer tedavilerinin aksine oldukça rahat uygulanan hydrafacial uygulaması, her cilt tipine ve her yaşa uygun olması nedeniyle risk taşımamaktadır. Ancak işlemin yapılacağı cihazın ve alanın mutlaka steril olması gerekmektedir.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar yapar.

Open chat
Bir Cihaz Uzmanımızla Görüşün.