Microblading Kaş Çizim Teknikleri

Pek çok kadın, kaşlarını istediği şekli verebilmek için saatlerce uğraşmaktadır. Kaşlarda istenmeyen fazlalıkların alınması için cımbız, seyrek yerleri doldurmak için pomat, uzun kaşları kesmek için makas, sabit durması için jel gibi sayısız ürün kullanarak kaşlarını gün boyunca güzel göstermek isteyen binlerce kadın vardır. Bu işlemleri yapmak istemeyen kadınların tek tercihi microblading olmaktadır.

Microblading, kaş şekillendirmek için tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Zira kaşlar, yüzün en dikkat çeken kısımları arasındadır. Hal böyle olunca, güzel aşlara sahip olmak her kadının istediği bir durumdur. Microblading, tıpkı gerçek kaş gibi duran kıl tekniği ile yapılan bir tür kalıcı makyajdır. Bu sayede kaşlar istenen şekle sokulabilmekte ve kalıcı olarak kullanım sağlanabilmektedir.

Microblading Kaş Çizimi Neye Göre Belirlenmektedir?

Microblading kaş yapımı, kaşlarının her daim güzel ve şekilli durmasını isteyen bireylerin merak ettiği bir konudur. Microblading kaş yapımında işlem yaptıracak bireyin yüz şekli ve kaş durumu göz önüne alınmaktadır. Bunların yanı sıra işlemi yaptırmak isteyen kadının istekleri de hesaba katılmaktadır. İşlemlerden alınan sonuç oldukça doğal durmaktadır.

Microblading kaş yaptıranlar, aldıkları sonucu çok sevmektedir. Zira daha önce de belirtiğimiz gibi uygulama yaptırmak isteyen birey ile güzellik uzmanı ortak karar vermekte ve en uygun kaş modeli seçilmektedir. Böylelikle işlem sonuçları her zaman mükemmel olabilmektedir.

Microblading Çizim Teknikleri

Microblading çizim teknikleri, kaşların doğal durması için kıl çizimleri ile tamamlanmaktadır. Yani, kaşın üzerine bir şablon koyup tam boyama işlemi yapılmamakta ve ince bir uç ile tek tek kaş çizilmektedir. Microblading çizim biçimleri, kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Ancak bu uygulamadan alınan en başarılı sonuçlar kıl tekniği ile yapılmaktadır.

Microblading kaş çizimi yaparken en önemli noktalardan bir tanesi de başların hep aynı yerde başlayıp bitmemesidir. Eğer kaşları çizerken düz çizgiler ve aynı uzunluklar kullanılırsa, kaşların sahte olduğu belli olmaktadır. Bu nedenle kalıcı kaş çizimleri alanında eğitim almış uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Aksi halde kaş çizimlerinden alınacak olan sonuç, istenildiği gibi olmayacaktır.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar yapar.

Open chat
Bir Cihaz Uzmanımızla Görüşün.