Medikal Zayıflama

Medikal zayıflama, son zamanların en popüler estetik işlemleri arasında yer almaktadır. Çoğu insan, günümüzdeki şartlar nedeniyle sağlıksız ve dengesiz beslenmekte ve yeteri kadar hareket edememektedir. Hal böyle olunca, doğal vücut şeklinde bozulmaların meydana gelmesi kaçınılmaz sonlar arasında yer almaktadır. Özellikle yaz aylarına giriş zamanlarında en çok araştırılan konulardan bir tanesi de bölgesel zayıflama olmaktadır.

Bölgesel zayıflama, tüm vücudun değil yalnızca ya probleminin yoğun olduğu bölgelere yapılan bir müdahaledir. Bu sayede büyük operasyonlar atlatılmadan vücuda istenilen şekil verilebilmektedir. Genellikle basen ve selülit bölgelerine yaptırılması talep edilen bölgesel zayıflama işlemi, vücudun pek çok farklı alanına uygulanabilmektedir.

Medikal Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Medikal zayıflama yöntemleri, teknolojinin ilerlemesi ile birlikte çeşitlenmiştir. Farklı cihazlar ve uygulamalar sayesinde bölgesel olarak zayıflama sağlanabilmektedir. Günümüzde en çok talep edilen medikal zayıflama yöntemleri şu şekildedir:

Liposuction

Bölgesel zayıflama yaptıranlar ya da yaptırmak isteyenlerin ilk başvurduğu yöntemlerden bir tanesi olan liposuction, ameliyatsız yağ vakumu ile istenmeyen görünümün önüne geçilmesini sağlamaktadır.

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz uygulamasında küçük enjeksiyon işlemleri bulunmaktadır. Belirlenen bölgenin içerisine iğne ile aktarılan ilaç, yağların eriyerek yok olmasını sağlamaktadır.

Karboksiterapi

Bu bölgesel zayıflama yönteminde ise, karbondioksit uygulaması kullanılarak bölgedeki metabolizmanın hızlanması desteklenmektedir. Böylelikle bölgesel erimeler görülmektedir.

Mezoterapi

Mezoterapi uygulaması kadınların en çok araştırdığı bölgesel zayıflama işlemlerinden biridir. Hem selülit hem de bölgesel zayıflama için kullanılan bu yöntem, yağ sıkışmalarını eritme gücüne sahip minik enjeksiyonlar ile gerçekleştirilmektedir.

Radyo Frekans Uygulaması

Radyo frekans uygulamasında elde edilen sonuçlar olumlu yöndedir. Bu yöntemde özel bir cihaz kullanılarak vücudun belirli bölgesine frekanslar verilerek su iyonlarının harekete geçmesi sağlanmaktadır. Bu sayede bölgesel olarak ısınmalar ve yağ ermeleri başlamaktadır. Bu işlem hem incelme hem de selülit giderme için kullanılmaktadır.

Ultrashape

Son zamanlarda en çok talep gören işlemler arasında yer alan ultrashape, gözle görülür incelme elde edilen bir işlemdir. Ultrason dalgaları kullanılarak yapılan bu uygulamada yağların parçalanarak yok edilmesi sağlanmaktadır. Bu işlem sonrasında 2 ila 4 cm arasında incelmeler olmaktadır.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar yapar.

Open chat
Bir Cihaz Uzmanımızla Görüşün.